Nejlepsi aplikace pro Symbian v NOKII 6630

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod marcoD 27. 9. 2005 14:37

Mám dotaz: můžete mi někdo ze svých zkušeností poradit nejlepší aplikace pro Symbian. Jedná se mi o :
1. browser (zkouším trial verzi Opery a je opravdu skvělá, zatím na rozdíl od zabudovaného prohlížeče na žádné stránce nespadla a ukazuje naprosto skvěle, asi bych do ní za těch 29(!)USD i šel), jaký považujete za nejlepší?
2. správce kontaktů (zatím používám vestavěný)
3. e-mail klient (zatím používám vestavěný, i když jsem si teď stáhnul nějaký prý fantastický free)
4. kalendář a úkolovník (zkouším trial Papyrus, ale u něj se mi platit moc nechce, o tolik lepší, než vestavěný určitě zase není)

Při své opdovědi samozřejmě posuzujte také náklady se získáním těchto aplikací. Ale když mi doporučíte něco fantastického, ale placeného, tak to samozřejmě zvážím.

Díky
marcoD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Penik 27. 9. 2005 17:46

1) Opera - před týdnem jsem na jejich stránkách stáhnul nějakou free operu a funguje super.

2) používám vestavěný

3) emailového klienta používám ProfiMail a součástí je i "správce souborů", který umí odeslat VŠECHNY soubory (obchází kontrolu autorských práv(.

4) používám Papyrus 1.00.9
Penik
Junior

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 27. 9. 2005 18:41

1) Asi Opera, levnější variantou by mohl být NetFront.
2) Správce kontaktů asi vestavěný, o jiném ani pořádně nevím.
3) Profimail + Profiexplorer, asi to nejlepší co je na trhu...
4) Papyrus, a za ten se opravdu těch v přepočtu 300 korun na přibližně rok opravdu vyplatí, jsou relativně časté upgrady takže v pohodě.... Poslední dobou upgrady ustaly z důvody nějakých problémů u vývojáře, ale jinak to chodí OK.

Takže jsem se v podstatě shodl s Penikem, takže asi tak
MobilerxXx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcoD 28. 9. 2005 15:00

V kazdem pripade dekuji za radu. Uz jsem to pochopil, stahnul a stahuji.

V kazdem pripade, kdo by se chtel jeste vyjadrit k nejlepsim aplikacim pro Symbian, necht tak ucini.
marcoD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cwb 29. 9. 2005 06:19

Zatim chces nahrazovat puvodni aplikace....
cili cokoliv jineho na sms...

nej aplikace co chybi:

1.AgileMessenger - nejen chat, ale i PTT
2.FSCaller - v kombinaci s MP3 clovek vzdy vi kdo vola...
Cwb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 29. 9. 2005 21:17

ad 2) jde o to, co si pod pojmem správce kontaktů představujete, že má umět. Myslim, že je pár contact managerů.
dolnajs
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 30. 9. 2005 14:05

Na zálohu kontaktů je asi nejlepší Agora contact manager, ta vyexportuje to co potrebujete a je to je vse, ale na zálohu kontaktů dostčuje dokonale
MobilerxXx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levisek 30. 9. 2005 22:55

Tak jako web prohlizec doporucuju jednoznacne Opera mini (v jave). Ma o hodne mensi datovy prenosy, nez symbianove alternativy
Mobilmania: Samsung S21+
Autorevue: Ford Mondeo 2.5 T, 162 kW
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pantani 2. 10. 2005 12:09

ad 3) Mě třeba stačí ten vestavěný mailový klient, ale jde o to, co od něj očekáváš... Ten vestavěný na běžné mailování určitě stačí

ad 4) Papyrus je podle mně o dost lepší, než vestavěný kalendář. Nelíbí se mi tam sice vůbec ten měsíční pohled kvůli mrnavému písmu, ale ve zbytku je o dost lepší. Tuším, že navíc umí i připomínat úkoly, což standardní (podle mě doslova debilní) úkolovník neumí

Pak ti můžou chybět stopky: nejlepší tedka co jsem četl by možná mohly bejt StopWatch Advance - výhoda je že uměj i odpočítávat (prej). Jinak lze nahradit EggClock a pCounter (minutka a stopky zvlášt)
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levisek 2. 10. 2005 22:50

Ja jako stopky a minutku pouzivam mStopwatch a mCountDown. U obou aplikaci umi pocitat ctyri nezavisle casy
Mobilmania: Samsung S21+
Autorevue: Ford Mondeo 2.5 T, 162 kW
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcoD 17. 10. 2005 12:09

Nakonec pouzivam, po mesicni zkusenosti:
1. vestaveneho spravce kontaktu (i kdyz pry ve Win 2003 je o hodne lespi, ale tento staci);
2. po cca tydnu zkouseni ProfiMailu jsem se vratil k vestavenemu, preci jenom, jsou zpravy pohromade, a moznost nastaveni automatickeho stahovani je lepsi a take jeho provoz tolik nezere baterky, coz je nejvetsi slabina tohoto jinak velmi dobreho telefonu. Take se mi casto stavalo, ze se ProfiMail spustil 2x, zral pamet a pro tyto i jine pripady je zvlaste skvely a nepostradatelny programek TaskSpy se svoji funkci "Close" , ci "Kill" Aplication;
3. Opera je opravdu neprekonatelna!
4. Papyrus je take dobra vec.

Diky za nazory
marcoD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RoboDuck 18. 10. 2005 09:16

Levisek píše:Tak jako web prohlizec doporucuju jednoznacne Opera mini (v jave). Ma o hodne mensi datovy prenosy, nez symbianove alternativy


Ano, ale pokud se pouzije Opera Mobile Accelerator, pak se dostanete k podobnym vysledkum (co se tyce datoveho objemu a rychlosti prenosu) a zachova se plna funkcnost "velke Opery", vcetne cele DOM struktury nebo JS. Nicmene pouziti akceleratoru neni zdarma, coz se ovsem u Opery mini po ukonceni testovaciho provozu muze take zmenit.
RoboDuck
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků