BlackBerry 7130g - zkušenosti

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chito 21. 11. 2006 10:58

zdravím chci se zeptat jaké máte zkušenosti s BlackBerry 7130g. Také bych se chtěl zeptat jestli do něho lze nainstalovat české prostředí.
Děkuji za odpovědi
chito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hurvy 24. 11. 2006 07:46

To by mě taky zajímalo...
Nice Boys Don´t Play Rock´n´Roll
Hurvy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zilincan 24. 11. 2006 08:16

Si chces kupit blackberry? :)
Toto zariadenie ma dost obmedzene funkcie. Ale ak ti ale postacuje telefonovanie a mailovanie tak asi nie je co riesit.
Na tvoju otazku neodpoviem, ale neuvazoval si skor o nejakom telefone (SE M600, Nokia 9300/9500, MDA), kde by si si doinstaloval java aplikaciu s podporou danej sluzby?
zilincan
Junior

Odeslat příspěvekod chito 24. 11. 2006 09:09

jde hlavně o cenu ted ho můžu mít u T-mobilu za 1Kč
chito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hurvy 25. 11. 2006 10:01

Jsem na to stejně jako Chito ... končími smlouva a jedinej telefon za 1kč co by stál za to je blackberry... na všechno se musí brutálně doplácet :-(
Nice Boys Don´t Play Rock´n´Roll
Hurvy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hurvy 3. 12. 2006 13:18

Tak už ho mám doma. Sice trošku větší, ale neberte to za kačku...
Jinak pár postřehů...
- když odesíláte SMS na číslo které zrovna není aktivní( uživatel má telefon vypnutej) tak SMS nedojde... Možná se to někde nastavuje, ale zatím jsem nepřišel na to kde...
- Všude se píše, že telefon může zvládat přehrávat mp3, otevírat MS soubory, ale zatím jsem nepřišel na to jak to dostat do telefonu. S přiloženým softwarem to nějak nejde. ( Pokud máte někdo radu předem děkuji).

Jinak zatím spokojenost ... za korunu je to super :-)
Nice Boys Don´t Play Rock´n´Roll
Hurvy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod analytiq 3. 12. 2006 14:32

Ja mam BB7100t (repasovany, z USA) a som nadmieru spokojny, aj ked ma de-facto uz 2 roky.

Ohladom cestiny neviem, treba sa opytat operatora; kazdopadne z blackberry.com sa da stiahnut desktop software na manazovanie aplikacii a od operatora by sa mali dat stiahnut aj pripadne nove firmwary. Viac sa da zistit na blackberryforums.com.
analytiq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 3. 12. 2006 14:44

nemate nekdo popis nastaveni email klienta, internet prohlizece, popr. MMS jestli to umi? diky
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod analytiq 3. 12. 2006 14:50

zial, na prijem e-mailu a podobne veci musia byt na mobil zaslane tzv. "Service Books", ktore moze odoslat len operator. A zial, vacsinou su podmienene aktivovanim nejakych sluzieb... ale za pokus to stoji. Minimalne tie MMS (ak ich dane zariadenie podporuje) by mali byt samozrejmostou.
analytiq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 3. 12. 2006 14:57

mne se BB take libi a to opravdu neexistuje nejaky zpusob, jak to manualne nastavit napr. pro Vodafone CZ?
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod analytiq 3. 12. 2006 15:17

Neviem, asi najjednoduchsie bude fakt zavolat na infolinku Vodafone :) v lepsom pripade by fakt mohli poslat tie service books behom chvile, potom staci restartovat BB a pojde to.

Hacik v zariadeniach a sluzbach BB je v tom, ze emaily aj browsovanie je vzdy sprostredkovane cez BIS - BlackBerry Internet Service. V podstate sa jedna o to, ze operator ma server (za ktore zaplatil $$$ a tudiz tie $$$ chce vyzmykat aj zo zakaznikov), ktory sprostredkovava ako push email, tak aj vsetky webove stranky. Niesom si isty, ale WAP by mohol ist aj inymi sposobmi.

Na mojej 7100t (fw 4.1) to vyzera asi takto: v menu Setting/Options/Advanced Options/Service Book je zoznam vsetkych service books, ktora mam nainstalovane.
Napriklad je tu WAP Browsert, WAP Transport, Wap Push Config... WAP Browser vyzera takto (opisane z displaya) :

Record Type:
Name: WAP Browser
UID: WAP Browser
CID: BrowserConfig
---
User ID:-1
DSID:
---
Gateway IP://206.51.26.193:19939;19938/blackberry.net|GPAK
Description:WAP Browser Config

Takychto nastaveni je tam asi 15. Kazdopadne by ich bolo treba zistit a uploadnut cez kabel... takze asi ti fakt viac neporadim.

BTW len tak z pasie som zalozil forum na http://gamedev.nopdesign.sk/?q=forum/8 - kto vie ci to ma nejaky vyznam sice.
analytiq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hurvy 3. 12. 2006 16:21

A poradíte někdo jak dostat do teelfonu nějaký soubory ?
Nice Boys Don´t Play Rock´n´Roll
Hurvy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hurvy 5. 12. 2006 07:56

Opět pár postřehů...:

- po nastavení hesla v telefonu a připojení kabelu k PC jsem byl vyzván k zadání známeho hesla ... ale ejhle po deseti pokusech se telefon zablokoval a vyskočila chyba 507. Chyba byla v to, že jsem psal čísla ale měl jsem psát písmena. To jsem zjistil bohužel pozdě.
Po shlédnutí pár diskuzí na blackberry.com jsem nebyl sám (aspoň trochu útěchy) a začal jsem zjišťovat jak vše vrátím zpět.
Samozřejmě, že postup byl jednoduchej - přehrát firmware. Ten jsem ale bohužel nikde nemohl najít a musel jsem tedy volat operátora. Po několika hovorech a několika mejlech s postupem a přihlašovacími údaji jsem konečně měl vše potřebné a mohl nahrát nový firmware. Bohužel návod od T-Mobile nebyl tak nějak updatován a musel jsem přeskočit pár kroků, aby se začalo něco dít. Nahrání proběhlo v pohodě a telefon naskočil a zobrazil přesýpací hodiny. Ty běžely asi 10 minut a proto moje netrpělivost byla veliká a po druhý jsem nahrával soft ... no na potřetí a radě kamaráda nech to bejt vše proběhlo v pohodě. Rada na závěr pozor na hesla...
- další věc je ta, že jsem konečně zjistil jak se dá do mobilu něco nahrát... Stačí z tajných stránek T-Mobilu stáhnout verzi 4.2 Desktop manageru a instalovat. Bohužel chyba je ta, že dostupný firmware na telefon 7130g je pouze 4.1 a ten s verzí 4.2 DM nespolupracuje. Psal jsem na T-Mobile a doufám, že mi napíšou nějakou kloudnou odpověd... :hm
Nice Boys Don´t Play Rock´n´Roll
Hurvy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod analytiq 5. 12. 2006 14:36

Zaujimave informacie, dakujem.

Ja osobne mam Desktop Software 4.2 a firmware 4.1 a spolupracuju spolu (firmware 4.2 je ostatne zatial len pre BB 8100 Pearl - inak hral som sa s nim chvilku na simulatore a je na zozranie).

S updatovanim firmwaru som mal tiez podobny "problem" - ja som tiez cakal 10-15 minut, dosla mi trpezlivost a vybral som baterku... neflashoval som ho sice po druhe, ale tiez som na niekolky pokus proste tych ~20 minut vyckal a hla, nabehlo to. Ostatne... instalacia windowsu vacsinou tiez trva nejaku tu chvilku, ze ano :)

Nepaci sa mi trochu tajnostkarsky pristup operatorov a ich "tajne stranky" s firmwarom a podobne. BB Desktop Software je volne stiahnutelny z http://www.blackberry.com/products/soft ... ndex.shtml - a ako som povedal, mne verzia 4.2 krasne funguje s mojim 7100t s FW 4.1.

Novy firmware sa da inak stiahnut napriklad z
http://updateservice.t-mobile.net/black ... /folder.do (meno: tmobileuk | heslo: tmukbbcorp)
http://t-mobileapps.com/downloadcenter/ ... .cfm?ID=77
http://www.blackberryforums.com/rim-sof ... t=firmware
analytiq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzanek28 17. 12. 2006 20:16

Chtěl jsem se zeptat je zde možnost do black berry 7130g jdou nějaké paměťové karty?
Kdyžtak mi odpověď pošlete na mail Web-Visions@seznam.cz
díky moc
Dzanek28
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků