Nedaří se mi připojit přes OPERU mini

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lordis 1. 8. 2006 23:28

Zdravím,

mám L6 a nepodařilo se mi přes Operu mini ani jednou připojit,když zkusím jakýkoliv profil připojení tak nefujguje ani ten co mi pošle T.mobile konfigurator. Vždy se to při kontrole připojení ptá na použití datové sítě a ani jedna nabízená možnost foun nepřipojí. Jinak s procházením wap stránek přes GPRS problém nemám. Na staršim eriku T630 to chodí na první zapnutí. Zkoušel jsem vytvořit profil jako je ten v T630 ale ani to nefachá.
Pomůže mi prosím někdo?

Díky

Jirka
lordis
Junior

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 1. 8. 2006 23:44

No já osobně vím že mívám hodně často u týto motošky problémy s javou takže tohle bude asi něco podobnýho. Podporuje to málo javy a když už tak to chce speciálně pro tento foun
HelloMoto
..H.A.Z.I..
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lordis 2. 8. 2006 00:23

Jojo, ale operu jsem stahnul snad přímo pro tento konkrétní model.
lordis
Junior

Odeslat příspěvekod lordis 2. 8. 2006 00:29

A taky bylo fajn, jestli někdo přes Operu s L6 brouzdá, tak aby sem napsal.Díky
lordis
Junior

Odeslat příspěvekod Machi007 2. 8. 2006 22:07

Taky jsem měl tento problém - na Razru V3, ale myslím že to platí pro všechny novější Motoroly:

Pokud chcete přes nějakou java aplikaci přistupovat na internet, je potřeba ve Webových Relacích nastavit speciální profil.

1) Jděte do menu - Přístup k webu - Webové relace a vytvořte novou relaci s názvem Java Session (musí to být napsáno přesně, záleží i na velikosti písmen)

2) Nastavte (ostatní není třeba měnit):

Typ služby 1: HTTP
Typ služby 2: HTTP

APN pro GPRS: (Tady je potřeba si zjistit u operátora jaké APN se nastavuje pro přístup na internet)

U Eurotelu (Paušál) je APN: internet
Předplacenky (Eurotel Go): gointernet

Vodafone (Paušál): internet
Předplacenka (Oskarta): ointernet

T-Mobile: internet.t-mobile.cz


Nakonec uložte nastavení. Tento profil nenastavujte jako výchozí. Jako výchozí by měl být nastavený funkční profil pro přístup na wap.

---

Já mám Eurotel Go a po nastavení tohoto profilu mě Opera Mini a všechny ostatní java aplikace, které se připojují na internet fungují bez problémů. 8)

A nejlepší je, že internet přes mobil vyjde mnohem levněji než wap. U wapu (Eurotel Go) je cena za jeden kB 0,70 Kč a u internetu jen 0,06 Kč tj. 6 Kč za 100 kB. U Opery Mini se při načtení jedné průměrné stránky bez obrázků přenese jen něco kolem 10 kB. A to se vyplatí.

Hodně štěstí při nastavování :)
Naposledy upravil Machi007 dne 3. 8. 2006 09:49, celkově upraveno 2
Machi007
Junior

Odeslat příspěvekod lordis 3. 8. 2006 01:38

Dobrá rada na zlato.

Potvrzuji, že uvedený návod skutečně funguje na mé L6. Pro nastavení správných udajů u T-mobile jsem použil PDF soubor na T-mobile stránkách k V3 Razr. Funguje parádně.

Takže díky Machi007 !

Jirka
lordis
Junior

Odeslat příspěvekod lordis 3. 8. 2006 21:14

Všechno parádně funguje, akorát se nemohu zbavit toho neustáleho dotazovaní na použití datové sítě, které musím stále potvrzovat při načtení každé stránky. Nevíte jak to odstranit?
Prohledal jsem všechny nastavení jak Opery tak founu ale bezúspěšně.

Díky za každou dobrou radu :-)

Jika
lordis
Junior

Odeslat příspěvekod Machi007 4. 8. 2006 13:57

U mě to funguje tak, že při spuštění opery a načtení první stránky se to zeptá a vyberu první možnost - Ano, zeptat se jednou

Pak při načítání dalších stránek se to už neptá. Až při dalším spuštění opery se to zase jednou zeptá.

Tys asi vybral možnost Ano, vždy se zeptat - to se pak ptá při načtení každé stránky...
Machi007
Junior

Odeslat příspěvekod Ammadeus 4. 8. 2006 15:19

Opera mini mi jela na me E398@ROKRa driv ale s timhle pripojenim jede i JIMM juchůůůůůůůůůůůůůůůůůůů díky chlape
Techno fever...
Ammadeus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lordis 4. 8. 2006 20:53

tak ja nevím kámo, nevím, kde to nastavit, furt se to ptá na to samý, to jak to píšeš ty, to já nezaznamenal a ani to tu nikde neni k nastavení. Ani v permission u java nastaveních.

Jirka
lordis
Junior

Odeslat příspěvekod Ammadeus 4. 8. 2006 21:43

hele lidi ja mam tmobile a uz mi to fici ale kamos ma Vodafone a ne a ne najit nastaveni na Vodoucha.... nebyl by nekdo tak hodnej a nenapsal jak nastavit vodafone ? Jej doufam ze me chapete :)
Techno fever...
Ammadeus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buban 4. 8. 2006 23:00

u vodnika staci mit profil kde bude apn pro gprs "internet",jinak nic nemenit nebo si to nechat poslat primo od operatora,me pres to jede jak opera,tak i jimm :)
buban
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ammadeus 4. 8. 2006 23:18

Mohl bys to prosimte rozepsat ? :hm jako
Domovska strana
typ služby
brána ip
atd ? byl bych ti moc vděčnej a pánbůh ti to oplatí na dětech :D
Techno fever...
Ammadeus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buban 5. 8. 2006 00:04

ono neni co rozepisovat-jen do apn pro gprs dej internet a melo by to jit 8)
buban
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi007 6. 8. 2006 11:19

lordis píše:tak ja nevím kámo, nevím, kde to nastavit, furt se to ptá na to samý, to jak to píšeš ty, to já nezaznamenal a ani to tu nikde neni k nastavení. Ani v permission u java nastaveních.

Jirka
Machi007
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků