Kopírují si výrobci navzájem design svých telefonů?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Kopírují výrobci telefonů design od konkurence?
Myslím, že ano 70 %  71%  [ 70 ]
Netroufnu si odhadnout 15 %  15%  [ 15 ]
Myslím, že ne 13 %  13%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 98

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 30. 5. 2005 14:45

Siemens dnes představil nový mobilní telefon C75 a znovu se otevřela otázka kopírování designu mobilních telefonů. Jen se na něj podívejte:

Obrázek

Potom se podívejte také na Sony Ericsson K700i a na Nokii 3230:

ObrázekObrázek

Všechny tyto telefony si jsou velmi podobné. Je to náhoda? Můžeme sáhnout i po dalších příkladech: Sony Ericsson Z200 přišel s uchem jako od bandasky na mléko a za pár měsíců se stejný konstrukční prvek objevil v Siemensu CF62.

Co myslíte – kopírují od sebe výrobci design svých telefonů, nebo je to jen náhoda? Osobně si nejsem jistý. Podobnost je velmi nápadná, ale absolvoval jsem už několik přednášek, na kterých významní designéři mobilů vykládali, jak vzniká nový telefon. Z nich by se mohlo zdát, že všichni sledují stejné trendy, dokonce spolu vzájemně komunikují na různých výstavách a sympoziích. Sami designéři přiznávají, že se stejné prvky mohou objevit na produktech různých značek. Z tohoto pohledu se proto bráním kategorickým závěrům, že jde o opisování.

Na mobilu se toho ostatně moc vymyslet nedá, pokud má jít o běžný telefon a ne stylový designérský výstřelek. Poloha displeje a klávesnice je daná a kolem už není moc místa, kde by se dalo tvořit.

Jaký je váš názor na kopírování designu?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master74 30. 5. 2005 14:55

Myslim ze zas tak hodne modelu se udelat neda a telefonu uz je takove mnozstvi,ze uz si zacinaji byt podobny,ono se toho co se tyce designu zase vymyslet neda,jen si zkuste navrhnout telefon a kdyz se podivate do nejakyho katalogu,zjistite ze uz nakej takovej podobnej je a kdyz zase vyrobi nejaky neklasicky typ,tak hrozi,ze se nebude libi siroke verejnosti,ale jen par jedincum......etc......tot muj nazor :hm
Master74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master74 30. 5. 2005 14:56

Ale samozrejme ze se od konkurence uci a inspirujou,ale tak je to se vsim,nemam pravdu? :wink:
Master74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 30. 5. 2005 15:07

Je to těžké.Dnes je na trhu tolik přístrojů,že je těžké vymyslet nový design.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Missák MobilMania
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Hajn 30. 5. 2005 15:11

Já bych to tak nerozmazával. Ono holt někdy není dostatek invence a tak designer koukne jinam a nabere inspiraci. Dělá se to všude, nejen u mobilů a není to nic neobvyklého. Koukněte se třeba na auta, tam je to ještě víc vidět.
"Dobrá nálada vaše problémy nevyřeší, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet."
Marek Hajn
Junior

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 30. 5. 2005 15:20

Podle mě ho přímo nekopíruje, ape pouze se nechal inspirovat.
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 30. 5. 2005 16:47

Podle me je to pekne sprosty!!!!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Murmi 30. 5. 2005 17:16

Neřekl bych, že to je zrovna sprostý, ono se totiž zřejmě nic tak převratného již asi neobjeví a je to asi jako s automobily. Postupně se všechen design přibližuje k jakémusi ideálnímu tvaru tak, aby všechny klávesy byly snadno ovladatelné a k tomu úměrná velikost a tvar displeje.
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 30. 5. 2005 17:31

Určitě se kopírují ;) někdo vymyslí něco nového a druhý to zkopíruje a o něco zlepší - tím ale lépe pro nás :) výrobci hledají ideální mobil jak na ovládání, design a kompaktní rozměry... prostě se ideál už našel a teď v tom budou pokračovat jiní výrobci.

Co se mi nelíbí, jsou ty nový "razři" od Samsungu a Philipse... to je vyloženě kopie!
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 30. 5. 2005 17:54

Víceméně souhlasím s tím, co tu padlo a dovolím si trošičku rýpnout do kmenového příspěvku, kde se píše, že Siemens okopčil design C75 od Nokie 3230, ta ho ale "převzala" od SE, konkrétně T610.

A když se podíváte na C75 a K700i vedle sebe, tolik podobně nevypadají (aspoň podle mně), to spíše s K750i.

Obrázek
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nokiamaniak(smazano) 30. 5. 2005 18:09

NENÍ NAD ORIGINÁL ... 3200
PS: ale některé kopie mobilů jsou pěknější než originály :wink:
Naposledy upravil Nokiamaniak(smazano) dne 30. 5. 2005 19:57, celkově upraveno 1
Nokiamaniak(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dollinek 30. 5. 2005 19:42

Ackoliv sem po koupi Siemensu se do nej dost zahledel a zacal jej spolu s Nokii mirne uprednostnovat pred ostatnimi znackami (SE ani Motorolu sem jeste nemel, na ostatni se zatim ani nechystam...), tak by toto prijde velmi kontroverzni! Aby vydali mobil, kterej je "cirou nahodou" velice podobnej rok starymu telefonu (nebo jak presne dlouho jsou K500i a K700i na svete) se mi zda trosku chabe na takle prestizniho vyrobce! Siemens me halt zase trosicku zklamal.... :oboze
Nokia 3210, Ericsson T10, Nokia 6510, Siemens S65 fw12 :-(
dollinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 30. 5. 2005 20:13

A co když existuje tajný spolek designérů mobilů, kde každý pracuje u jiné značky a všichni se navzájem dělí o své poznatky?
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nokiamaniak(smazano) 30. 5. 2005 20:19

To by se asi odhalilo a ... pochybuji,ale možný je vše
Nokiamaniak(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lefkada 30. 5. 2005 20:28

Obrázek Obrázek
lefkada
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků