Nove mapy SK, CZ, HU, PL, EE, LT, LV, HR, SLO

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod baranyo 6. 6. 2007 19:15

Na stranke http://www.tomtom.com/products/section. ... y=0&Lid=10 je uvedena nova mapa s pokrytim krajin SK, CZ, HU, PL, EE, LT, LV, HR, SLO.

Polsko (51%)
Česká republika (99%)
Maďarsko (47%)
Slovensko (40%)
Estonsko (71%)
Lotyšsko (62%)
Litva (99%)
Slovinsko (42%)
Chorvatsko (48%)


Podla toho, co mi dnes pracovnik Tomtom Customer Care napisal, tato mapa je zatial dostupna len spolu s Tomtom One XL Regional a zatial nie je zname, kedy sa zacne predavat osobitne. Kazdopadne vraj kazdy (kto ma aktivovane Newsletters) dostane mailom vediet, ked bude ta mapa dostupna aj samostatne. Prikladam originalnu odpoved ...

Thank you for contacting TomTom Customer Support.

We are sorry, but this region of maps is only available with new TomTom ONE XL. At this moment in time it is not clear exactly when this map will be available to buy separately. Our newsletter will notify customers when this package are released.

You can register yourself to receive the relevant newsletter by following the steps below:

Registering your e-mail for the TomTom newsletters
1. Login to your account on our website (http://www.tomtom.com)
2. Click on "My Profile"
3. On the next screen check the relevant box for the newsletter of your type of TomTom product
4. Click on "Update Account" at the bottom of this page

With best regards,

The TomTom Customer Support Team
baranyo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 6. 6. 2007 19:49

jaka by to mela byt verze?
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod P800 6. 6. 2007 19:55

Stejný dotaz jsem pokládal na zákaznickou podporu minulý týden. Tahle politika se mi nelíbí, jestli mají spočítáno, že spousta majitelů GO x10 je zahodí a půjdou pro nový ONE XL budiž, ale já tomu nevěřím. K čemu to spěje? Před dovolenou kde kdo shání mapy Chorvatska a průjezdních zemí. Když si je uživatel nebude moci koupit, neodolá a sáhne na warez a věřím tomu, že i ten jinak poctivý.. a po dovolené si mapu Chorvatska jistě už nekoupí :?, možná smázne warezovou
Naposledy upravil P800 dne 6. 6. 2007 21:29, celkově upraveno 1
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baranyo 6. 6. 2007 20:34

neviem ... lebo ked sa pozriem na to pokrytie napr. SK, tak to nesedi s mapou V4 verzie 6.75
baranyo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivo88 7. 6. 2007 11:08

Stejně by mě zajímalo co jim brání udělat 100% pokrytí Madarska, Slovenska atd. Vždyt to nejsou státy někde v džungli
ivo88
Junior

Odeslat příspěvekod P800 15. 6. 2007 12:40

AiR píše:jaka by to mela byt verze?

Je to verze 680.1446 a bohužel se již objevila na warez fórech. A to je škoda..
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krokodýl 15. 6. 2007 23:13

Ale politika prodeje TomTom tomu prostě nahrává, kdo bude kupovat novou nagivaci kvůli novější mapě. Proč není k dispozici k nákupu nová mapa, když funguje na všech TT6?? Zkuste si na podpoře TT vybrat k nákupu mapu pro TT Navigator 6 a zjistíte, že vlastně ani žádnou mapu s CZ nelze zakoupit!!! Proč se liší nabiídka map pro např. Go 910 a TT6 navigator, když jsou mapy kompatibilní? Mnoho otázek, ale asi žádná odpověď.
Bohužel některé navigace v tomto TomToma předbýhají
Krokodýl
Junior

Odeslat příspěvekod Jouda.II 16. 6. 2007 21:08

P800 píše:
AiR píše:jaka by to mela byt verze?

Je to verze 680.1446 a bohužel se již objevila na warez fórech. A to je škoda..d/quote]

Mapa v TT One je v680.1466
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .mtn 17. 6. 2007 01:07

Ano, 680.1466 je spravne. Na jednom foru je tato mapa spatne oznacena jako 680.1446 a uz se to siri jako ebola.
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaP 17. 6. 2007 08:31

Nevite jak je velka? Kolik MB?
Dik.
JirkaP
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 17. 6. 2007 08:58

Necelých 100 MB.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmilan17 17. 6. 2007 11:34

Diky za podporu :-) Niekde som cital ze to je preto, lebo Slovensko doteraz nema plne elektronicke mapove podklady. Mozno je to uz stara informacia, ale vraj su zalozene len na zdigitalizovanych beznych mapovych podkladoch. Napriklad v CR uz policia robi digitalnu databazu vsetkych dopravnych znaciek... len tak su mozne niektore pokrocile navigacne funkcie. Ak sa mylim tak ma niekto opravte.
mmilan17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baranyo 20. 6. 2007 07:32

podla toho, co som dnes videl, tato nova mapa vych. Europy ma mat sice pokryte Slovensko na 40% (co je o par cisiel menej ako je uvadzane pri mape V4), ale ked som si pozrel len par adries v Bratislave, pribudli v nej viacere cisla domov, ktore v tej mape z aprila 2007 nie su, ako i mnohe obce (aspon v okoli Banoviec nad Bebravou a Trenc. Teplic) uz nie su len ako bodka na mape, ale su uz aj s hlavnymi cestami a nazvami casti tychto obci ...

"Vdaka aj za take mikrozmeny" :D ... a snad sa v najblizsich rokoch dockame aj plneho pokrytia Slovenska (ved, ked uz je Litva na 99%!!!) :oboze
Naposledy upravil baranyo dne 21. 6. 2007 06:30, celkově upraveno 3
baranyo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 20. 6. 2007 20:45

ta mapa nema chybu, okukoval sem ji uz na autosalonu v brne
Слава Україні!
PeTr7650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baranyo 21. 6. 2007 07:52

Cim dalej, tym viac prestavam verit tomu, ze pokrytie Slovenska na tej novej mape je iba 40% ... tak ako som hore pisal, pribudli mnohe cisla domov v BA a zatial som nenasiel ani len sebemensiu obec, ktora by bola len bodka na mape, ale uz su vsetky aspon zobrazene ako obyvane oblasti. Okrem ineho pribudli aj vsetky nazvy obci, teda, neda sa uz najst oblast, ktora by bola len zobrazena ako obec alebo osada bez nazvu. Dokonca aj pri mensich obciach sa zobrazuju aj nazvy jednotlivych casti obci, ktore podla mojich vedomosti a skusenosti ani nie su nikde oficialne uvadzane ... je to skor v rovine, ze ludia v nich zijuci danu cast obce nejako nazyvaju.
Preto moj nazor na to cislo 40% ja taky, ze skor sa mi to podoba na nejakych 60-70%, kedze este stale chyba pomenovanie ulic a popisne cisla domov (okram Bratislavy a Kosic, kde tieto cisla uz ciastocne su).
Teda zaver toho vsetkeho je ... ak niekto chce alebo potrebuje lepsie pokrytie Slovenska, urcite mu odporucam kupit TT s touto mapou, resp. mapu samotnu (680.1466) - v podstate aj kvoli Chorvatsku, ktore pre nasinca nie je nezaujimave ...
baranyo
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků